Ekran Değişimi

Adana İphone Sıvı Teması Tamiri

0 149

İphone Sıvı Teması

 

Sıvı teması telefonlar için en tehlikeli durumlardan bir tanesidir. Bu durumu yaşadığınızda yanlış yapılan işlemler telefonunuzu bir daha çalışmayacak duruma getirebilir. Yeni telefonların bir çoğunda suya dayanıklılık yüzdesi oldukça artmış durumda olsa da, satışını yapan telefon markaları bu konuda hala net bir garanti veremeyebiliyor. Bunu ise telefonunuz sıvı temasına maruz kaldığında daha iyi anlıyorsunuz. Şu durumda bu özelliği sadece “tehlike anında” kurtarıcı olarak görmek daha faydalı gibi görünüyor. Aksi taktirde telefonunuz garanti dışı kalabilir ve büyük masraflar açabilir.

 

Telefonunuz sıvı temasına maruz kaldıysa, sürekli konuşulan birçok yöntem bulunuyor. İnternette ve halk arasında konuşulan yöntemlerin bir kısmı doğruluk payı içerse de bir kısmı ise telefonunuzu daha kötü hale getirebiliyor. Yalnız ne olursa olsun unutmamanız gereken nokta; telefonunuz sıvı teması sonrası ilk başta açılmasa sonra tekrar çalışsa dahi bu konuda uzman olan kişilere cihazınızı göstermeniz gerekiyor. Uzun süreli düşündüğünüzde kötü sonuçlar doğurabilir.

 

Fakat sıvı teması sonrasında pirinç içinde bekletme, cihazın bataryasının sökülmeyerek kullanılmaya çalışılması sonucu anakartta telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğabilmektedir. Biz Ayaz İletişim Teknik Servis olarak Adana iphone sıvı teması tamiri ile elimize hızlıca ulaşan cihazlarda %99başarı oranıyla hizmet sunmaktayız.

 

iPhone Sıvı Teması Onarımı Adana

Son dönemde Apple firmasının yapmış olduğu batarya değişimleri için indirim kampanyası maalesef başlıkta belirtilen modeller için geçerli kılınmamıştır. iPhone SE ve üstü modeller için başlatılan indirim kampanyası sonucu batarya ücretleri 319₺’den 129₺’ye düşürülmüştü.

Ancak iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S modelleri için fiyatlandırma 319₺’den devam etmektedir. Biz Ayaz iletişim olarak bu modeller için tüm batarya değişim ücretlerini 150₺’ye sabitlemiş bulunmaktayız. Tabii öncelikle sorunun bataryadan kaynaklı olduğuna emin olduktan sonra; gerekli kontrol ve testler yapılmak suretiyle işlemleri başlatıyoruz.

 

iPhone’daki En Yaygın Sıvı Hasarları

iPhone’un sıvı ile temas etmesi durumunda oluşabilecek en yaygın hasarlar şu şekilde;

  • iPhone’un açılmaması: Muhtemelen kısa devre söz konusu veya sıvı temasından dolayı dahili bileşenler istendiğini gibi çalışmıyor. Sonuç olarak, bu hasarı kendiniz gideremezsiniz. Bu yüzden iPhone’unuzu yeniden kullanabilmek için bir uzman ile görüşmelisiniz.
  • iPhone’un şarj olmaması: Muhtemelen şarj portunda bir sorun var. Lightning konektörü iPhone’un korumasız olan ve doğrudan sıvı temasına açık noktalarından biridir. Bu da korozyon riskini artırır. Telefonu yeniden şarj etmeden önce muhakkak şarj girişinin tamamen kuru olduğundan ve temizlendiğinden emin olun. Böylece oluşabilecek muhtemel daha fazla hasarın önüne geçebilirsiniz. iPhone’un sıvı teması sonrası şarj olmamasının bir diğer kaynağı ise pildir.
  • Ekranda hasar oluşması: Ekranın altında veya herhangi bir yerinde çizgiler ve koyu noktalar var ise iPhone’unuzu kapatın ve bir uzmana götürün.
  • Mikrofonun çalışmaması: Mikrofon da tıpkı lightning konektörü gibi sıvı temasına ve doğal olarak sıvı hasarına en açık noktalardan biridir.
  • Ana Ekran düğmesinin çalışmaması: Sıvı teması sonrası Ana Ekran düğmesi çalışmaz hale gelebilir. Böyle bir durumda geçici olarak AssistiveTouch’ı kullanabilirsiniz.
  • Hoparlörün çalışmaması: Aşağıdaki 7. yöntemi deneyerek hoparlördeki sıvının tamamen tahliye edilmesini sağlayabilirsiniz. Hoparlör yine beklendiği gibi çalışmayacak olursa değiştirilmesi gerekiyor.
  • Ses seviyesi gibi diğer düğmelerin çalışmaması: Ses seviyesi düğmesi bozulursa iPhone’u çoğu işlevini kullanmaya devam edebilirsiniz. Mesela Denetim Merkezi üzerinden ses seviyesini kontrol edebilirsiniz.

iPhone’daki Nem Sensörlerini Kontrol Edin

iPhone’u kurumaya bıraktıktan sonra nem sensörlerinin suyla temas edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Her iPhone, suyla temas ettiğinde kırmızıya dönen özel bir sensörle donatılmıştır. Apple, bu sensörler vasıtasıyla sıvı temasını direkt tespit etmekte ve garanti kapsamındaki onarım taleplerini reddetmektedir.

Sensörlere bir ışık yardımıyla kontrol edebilir ve gerçekten sıvı temasının oluşup oluşmadığını kolayca kontrol edebilirsiniz.

 

 

 

LÜTFEN SUYA DÜŞEN TELEFONU ÇALIŞTIRMAYI DENEMEYİN VE ASLA ŞARJA TAKMAYIN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tıkla Hemen Ara